fbpx Skip to content
PROJEKT
Zasób 1
Seria comiesięcznych spotkań dla miłośników i miłośniczek warmińskiej historii. Spotkania są otwarte i darmowe. Mamy wiele do odkrycia!
Ładujemy kolejne wydarzenia...

O projekcie Warmiński Krąg Historyczny

Projekt ten kierujemy do wszystkich pasjonatów i pasjonatek lokalnej historii. Na spotkania zapraszamy osoby w wieku 13+.
Udział w spotkaniach jest darmowy, jednak niektóre aktywności (np. wycieczki terenowe) mogą wiązać się z niewielkimi kosztami.
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Projekt Warmiński Krąg Historyczny jest w pełni finansowany z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas

Zapraszamy do udziału w Warmińskim Kręgu Historycznym! W okresach gorszej pogody będziemy spotykać się przy starych zdjęciach, planach i szkicach, ale kiedy pogoda na to pozwoli, planujemy również ruszyć w teren, by odkrywać ślady historii.

Pierwsze spotkanie było poświęcone początkom Warmii: jak określono terytorium, skąd pochodzi nazwa, kim byli pierwsi mieszkańcy i jak wyglądało ich życie. Na kolejnych wprowadzimy Was w tajemnice częściowo odsłonięte podczas wykopalisk na grodzisku w Barczewku (Alt Wartembork), porozmawiamy o dawnym zamku biskupim w Barczewie, postaramy się zlokalizować przebieg barczewskich średniowiecznych murów obronnych itp.

Zainteresujemy się też nowszą historią np. jak w XIX w rozwijało się miasto, co działo się wokół Barczewa w sierpniu 1914 roku, czyli na początku pierwszej wojny światowej, a także postaramy się dowiedzieć kim byli pierwsi osadnicy po II wojnie. Oczywiście to także Wy możecie proponować tematy do dyskusji i wspólnie będziemy zapraszać ekspertów i specjalistów.

Galeria

kliknij zdjęcie, aby powiększyć