fbpx Skip to content
WYDARZENIE

OKOLICE UPADŁYCH PGR-ów

To wydarzenie już się odbyło.

17 kwietnia 2024 (środa)
rozpoczęcie o 18:00
czas trwania ok. 1.5 godz.
Siedziba Fundacji Stacja Warmia, ul. Wojska Polskiego 7 - wejście z tyłu budynku
wstęp wolny
za darmo

Więcej o wydarzeniu

Czy wiecie co znajdowało się w Marunach, Bęsi, Nowych Patrykach, Mołdytach?

To tylko kilka przykładów miejscowości, gdzie w ubiegłym wieku były PGR-y. Powstawały one w miejscu dawnych dworów i majątków pruskich.

Na kwietniowym spotkaniu Warmińskiego Kręgu Historycznego porozmawiamy o historii tych miejsc. Zobaczymy jak wyglądały w XIX wieku a jak wyglądają w XXI wieku. Jaka jest historia ludzi, którzy pracowali w PGR-ach. Jakie zaszły tam zmiany w ostatnich dziesięcioleciach.

Gościem wydarzenia będzie Joanna Wańkowska-Sobiesiak, dziennikarka, reportażystka, autorka książek o problematyce mniejszości narodowych oraz o krajobrazie kulturowym naszego regionu. Ukończyła studia z zakresu konserwatorstwa i zabytkoznawstwa, zawodowo przez wiele lat związana z pracowniami konserwacji zabytków.

W swojej książce „Świat bliski znajomy” Pani Joanna opisuje historię miejsc, które sto lat temu tworzyły piękno otaczającego krajobrazu by później zamienić się w Państwowe Gospodarstwa Rolne.

Wszystkich miłośników historii, barczewian (i nie tylko!) głodnych informacji o regionie oraz tych, którzy chcą zaczerpnąć garść kolejnych ciekawostek na temat naszej pięknej Warmii zapraszamy na spotkanie z Joanną Wańkowską-Sobiesiak do siedziby Fundacji Stacja Warmia.

Do zobaczenia!

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie OKOLICE UPADŁYCH PGR-ów jest w pełni finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc