fbpx Skip to content
WYDARZENIE

Historyczny spacer do Zalesia

To wydarzenie już się odbyło.

18 maja 2024 (sobota)
rozpoczęcie o 16:00
czas trwania ok. 3 godz.
Miejsce zbiórki: początek ścieżki pieszo-rowerowej z Barczewa do Zalesia
wstęp wolny
za darmo

Więcej o wydarzeniu

Jeśli lubicie szukać śladów historii i pozostałości po budowlach ukrytych w lasach lub innych niedostępnych miejscach to przyjdźcie na Noc Muzeów z Fundacją Stacja Warmia.

Zapraszamy Was na historyczny spacer ścieżką pieszo-rowerową z Barczewa do Zalesia (dystans ok. 3 kilometry). Po drodze zobaczymy pozostałości basenu kąpielowego, ślady po cegielniach, okazałą Górę Krzyżową, tajemniczy podziemny kanał łączący jezioro Orzyc z rzeką Pisą a w lesie w Zalesiu poniemiecką strzelnicę.

Na wycieczkę proszę ubrać wygodne buty oraz zabrać środek przeciw komarom ponieważ pozostałości strzelnicy ukryte są w gęstym lesie.

Zachęcamy również do udziału w konkursie z nagrodami. Zadaniem uczestników będzie znalezienie i uchwycenie telefonami ukrytych fotopieczątek, odpowiedź na pytania historyczne oraz umieszczenie ciekawych zdjęć z wycieczki na FB z oznaczeniem #Fundacja Stacja Warmia.

Na plaży miejskiej w Zalesiu czekać będzie ognisko. Rozstrzygniemy konkurs, wręczymy nagrody. Nie zapomnijcie zabrać kiełbaski i pieczywa.

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie Historyczny spacer do Zalesia jest w pełni finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc