fbpx Skip to content
WYDARZENIE

DETEKTORYŚCI - poszukiwacze historii

To wydarzenie już się odbyło.

22 listopada 2023 (środa)
rozpoczęcie o 18:00
czas trwania ok. 1.5 godz.
siedziba Fundacji (Barczewo, ul. Wojska Polskiego 7 - wejście od tyłu budynku, od strony targowiska)
wstęp wolny
za darmo

Więcej o wydarzeniu

„Wykrywacz metalu uniesiony kilkanaście centymetrów nad ziemią. Nagle w słuchawkach rozlega się pisk. W glebę wbijany jest szpadel, a dłonie delikatnie rozgarniają ziemię.”

🟢 Na czym polega praca detektorysty?
🟢 Czy prace poszukiwawcze może prowadzić każdy?
🟢 Czy detektoryści to poszukiwacze skarbów?
🟢 Co kryje się pod ziemią w okolicach Barczewa?

Na te i inne pytania na najbliższym spotkaniu Warmińskiego Kręgu Historycznego odpowie detektorysta Michał Duchliński, członek Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego.

Dzięki pracy detektorystów przywracana jest pamięć o zapomnianych wojennych potyczkach, odnajdywane są wojenne depozyty, a polegli nieznani żołnierze otrzymują mogiły. Czasem odkrywają skarby, które zmieniają pojęcie o naszej historii.

Detektoryści z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego współpracują z archeologami z placówek muzealnych i uczelni, nadleśnictwami, właścicielami i zarządcami gruntów, organizacjami społecznymi i placówkami oświatowymi.

Wszystkich chętnych miłośników historii, barczewian (i nie tylko!) głodnych informacji o regionie oraz tych, którzy chcą zaczerpnąć garść kolejnych ciekawostek na temat naszej pięknej Warmii zapraszamy serdecznie na spotkanie z Michałem Duchlińskim do siedziby Fundacji Stacja Warmia.

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie DETEKTORYŚCI - poszukiwacze historii jest w pełni finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc

Projekt „Stacja Warmia - dostosowanie wyposażenia Fundacji do prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły >>