fbpx Skip to content
WYDARZENIE

Wszystkie twarze... Ukraina

To wydarzenie już się odbyło.

15 listopada 2023 (środa)
rozpoczęcie o 18:00
czas trwania ok. 1.5 godz.
sala zajęć Fundacji Stacja Warmia, ul. Wojska Polskiego 7
wstęp wolny
za darmo

Więcej o wydarzeniu

Kiedy ponad 1,5 roku temu w Ukrainie wybuchła wojna, Polacy stanęli na wysokości zadania pomagając sąsiadom zza wschodniej granicy na wielu płaszczyznach. Mobilizację i gotowość do niesienia pomocy było czuć i widać.
Wśród osób, które przyjechały do Polski ratując siebie i bliskich byli i tacy, którzy dotarli na Warmię. W ciągu zaledwie kilkunastu dni w Barczewie i okolicach pojawiła się ponad setka uchodźców i uchodźczyń. Znaleźli tutaj swoje tymczasowe domy, pracę, zawarli przyjaźnie, a dzieci dołączyły do klas jeszcze w czasie roku szkolnego.
Od wybuchu wojny minęło już dużo czasu, konflikt z rosyjskim agresorem nie został zakończony ani załagodzony. Ale co dziś dzieje się z osobami, które w trudnym czasie dotarły do Barczewa? Jakie są dziś ich losy? Ile z nich zostało w Barczewie? Ile znalazło tu swoje miejsce? Czym się zajmują? W jakiej są sytuacji i czy potrzebują dziś dalszej pomocy?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, podczas którego wszyscy poznamy odpowiedzi na powyższe pytania.

Spotkanie oczywiście nie mogłoby się odbyć bez gości z Ukrainy, którzy opowiedzą o własnych doświadczeniach i potrzebach oraz barczewian i barczewianek, którzy pomagali i nadal wspierają uchodźców i uchodźczynie. Naszymi gośćmi będą również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta w Barczewie, którzy w liczbach przedstawią sytuację sprzed 1,5 roku i dziś oraz opowiedzą o dostępnych formach wsparcia na przestrzeni tych kilkunastu miesięcy.


Rozmawiajmy o ważnych tematach!

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie Wszystkie twarze... Ukraina jest w pełni finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas

Projekt „Stacja Warmia - dostosowanie wyposażenia Fundacji do prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły >>