fbpx Skip to content
WYDARZENIE

Odkrywamy skarby Barczewa

To wydarzenie już się odbyło.

14 maja 2022 (sobota)
rozpoczęcie o 18:00
czas trwania ok. 2 godz.
Barczewo, kościół św. Andrzeja, plac Batorego 1a
wstęp wolny, ale na niektóre atrakcje należy się zapisać na miejscu
za darmo

Więcej o wydarzeniu

Wspólnie z parafią pw. św. Andrzeja Apostoła w Barczewie, w ramach Nocy Muzeów zapraszamy do kościoła św. Andrzeja, który przechodzi gruntowną renowację i prowadzone są prace archeologiczne, konserwatorskie i architektoniczne.

W trakcie tych prac naukowcy znaleźli depozyt monetarny z XVII wieku składający się z 1083 sztuk monet srebrnych. Odkrycie to zostało zauważone przez Magazyn National Geographic Polska wśród 10 najważniejszych odkryć archeologicznych w Polsce ostatniej dekady.

W sobotni wieczór wszyscy uczestnicy będą mieć możliwość zejścia do krypty kościoła, gdzie zobaczą wystawę skarbów archeologicznych odkrytych podczas prac, poznają nieznaną dotąd historię klasztoru. Chętni będą mieć możliwość wcielić się w poszukiwacza i profesjonalnym sprzętem odnaleźć ukryte przedmioty.

Zachęcamy również do niekonwencjonalnego poznawania historii. Przygotowaliśmy dla Was interaktywny konkurs z nagrodami: wędrówka szlakami kodów QR.


Harmonogram wydarzenia

O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń – zapisz się na poszczególne atrakcje podczas wydarzenia w punkcie informacyjnym (niebieski namiot przy wejściu do kościoła). Ilość miejsc ograniczona!

18:00 Przywitanie uczestników i przekazanie szczegółów o wydarzeniu.

18:10 Rozpoczęcie zwiedzania kościoła z przewodnikiem (2 tury po 40 min: 18:10, 19:00)

18:30 Otwarcie stanowiska Poszukiwaczy Skarbów. Zabawa dla dzieci – odnajdź swój własny skarb!

18:40 Rozpoczęcie zwiedzania krypty w małych grupach (5 tur po 10 min: 18:40, 19:00, 19:20, 19:40, 20:00)

18:40 Rozpoczęcie konkursu z nagrodami: Wędrówka szlakami kodów QR (dodatkowe informacje poniżej)

ok. 20:00 Zakończenie


O konkursie z nagrodami

Do udziału zapraszamy wszystkich. Możesz wystartować indywidualnie lub w grupie nawet do 5 osób. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest posiadanie telefonu z dostępem do Internetu i możliwością odczytywania kodów QR. Każdy z uczestników będzie miał za zadanie odpowiedzieć na pytania w możliwie najkrótszym czasie. Informacje do odpowiedzi umieszczone są m.in. w treściach zawartych w kodach QR, rozmieszczonych w różnych miejscach kościoła i na zewnątrz.

Każda prawidłowa odpowiedź to 1 pkt. Trzy najlepsze czasy otrzymają w kolejności: 3, 2, 1 pkt. Nagrody główne otrzymają 2 drużyny z największą ilością punktów. Rozwiązanie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi na koniec spotkania ok. godz. 20:00.

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie Odkrywamy skarby Barczewa jest w pełni finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc

Projekt „Stacja Warmia - dostosowanie wyposażenia Fundacji do prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły >>

Galeria

kliknij zdjęcie, aby powiększyć