fbpx Skip to content
WYDARZENIE

MOJA SZCZĘŚLIWA GWIAZDA - mandala

To wydarzenie już się odbyło.

2 lipca 2024 (wtorek)
rozpoczęcie o 18:00
czas trwania ok. 2 godz.
Fundacja Stacja Warmia , ul. Wojska Polskiego 7/1
wstęp wolny
50 zł od osoby płatne na miejscu

Więcej o wydarzeniu

warsztaty z Sylwią Suchecką

TWOJA Intencyjna MANDALA – Twoja Szczęsliwa gwiazda techniką dotpainting
Mandala to rysunek na planie koła, harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie koło jest symbolem Wszechświata i nieskończoności, harmonii i doskonałości, a kwadrat symbolizuje sferę wewnętrzną, tego co jest związane z człowiekiem i ziemią.
Obie formy są spójne i połączone punktem centralnym, który jest zarówno początkiem, jak i końcem całego układu, a osoba która ją tworzy, bądź dla której je maluję, symbolicznie znajduje się tutaj w centrum swojego świata/ Wszechświata, który ją otacza.
Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza „koło życia, cały świat, święty krąg”.
W kulturze zachodu mandala została spopularyzowana za sprawą szwajcarskiego psychoanalityka i psychiatry Karola Gustawa Junga. Dostrzegł on terapauetyczne działanie mandali, która wykonywana spontanicznie odzwierciedla stan psychiczny autora. Tworzenie mandali
• pomaga w odzyskaniu równowagi i harmonii węwnętrznej,
• rozwija wyobraźnię (kreatywna edukacja),
• pomaga w skupieniu uwagi i koncentracji,
• pozwala wyrazić uczucia i myśli,
• rozwija koordynację wzrokowo-ruchową,
• pomaga się wyciszyć i zrelaksować.
Podczas naszego spotkania w krótkiej prezentacji opowiem też o tym czym dla mnie są Mandale, jak i dlaczego zaczęłam je tworzyć, co w nich czytam, widzę, co podczas ich wykonywania czuję.
Zapraszamy na spotkanie z @SylwiaSuchecka

Sylwia Suchecka
(PASSION STUDIO Sztuka Relaksacji)
– z wykształcenia mgr ekonomii oraz absolwentka dwuletnich podyplomowych studiów z Arteterapii i licznych warsztatów plastycznych z rożnych form i technik. Dwa odrębne światy, które połączyła jej pasja do sztuki i nauki, piękna i geometrii, rozwoju i poszukiwania odpowiedzi na odwiecznie nurtujące pytania o to, co w życiu jest ważne.
Właścicielka marki Passion Studio Sztuka Relaksacji, która tematem Mandali i ich przesłaniem zainteresowała się ponad 15 lat temu. Techniką dotpainting, którą poznała na Bali w Indonezji maluje od 10 lat. W tym czasie powstało ponad 120 jej obrazów intencyjnych inspirowanych Mandalą, zdobiących obecnie prywatne przestrzenie domów, firm i instytutów, zarówno w kraju jak i zagranicą, a także kolekcja jej autorskiej biżuterii.
Zdecydowana większość jej prac powstaje na zamówienia indywidualne, a jej obrazy są indywidualnie personalizowane.
W 2023 reprezentowała Polskę jako ambasadorka podczas 6tej edycji wydarzenia Art Connects Women (Sztuka łączy Kobiety) w Dubaju, organizowanego przez Galerię i Inkubator Sztuki ZeeArts. Wśród 112 kobiet, ze 112 krajów miała okazję zaprezentować swój obraz w trakcie trwającej tam z tej okazji wystawy.
Wyznaje teorię pozytywnej psychologii w praktyce, komunikacji bez przemocy (NVC) oraz pozytywnego budowania relacji międzyludzkich. Prywatnie, bardzo pozytywna i wysoko empatyczna osoba, która wierzy, że nasze projekcje, postrzeganie i programy wpływają na naszą rzeczywistość.
Pasjonatka świata Mandali, świętej geometrii, starożytnych kultur, historii i filozofii oraz poznawania świata, mówiąca w języku angielskim, francuskim, ucząca się języka hiszpańskiego, by móc komunikować się ze światem, by móc poznawać świat.
Prywatnie też szczęśliwa osoba, żona i matka dwójki fantastycznych młodych ludzi.
Czas i miejsce spotkania: 02.07.2024 (niedziela ) godz.18:00-20:00
Koszt udziału w warsztatach: 50,00 zł
Wszystkie niezbędne materiały, poczęstunek oraz napoje w cenie warsztatu.
Gwarancją rezerwacji miejsca jest zgłoszenie uczestnicctwa pod numerm 602486476 lub email b.jakubiak@stacjawarmia.pl wpłata
* Spotkanie ma charakter kameralny, ilość miejsc ograniczona

Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie MOJA SZCZĘŚLIWA GWIAZDA - mandala jest częściowo finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc

Galeria

kliknij zdjęcie, aby powiększyć