fbpx Skip to content
WYDARZENIE

MIASTO DZIECI

To wydarzenie już się odbyło.

2 grudnia 2023 (sobota)
rozpoczęcie o 10:00
czas trwania ok. 3 godz.
sala zajęć fundacji, ul. Wojska Polskiego 7/1 (wejście od tyłu budynku)
w wydarzeniu mogą wziąć udział jedynie zaproszone dzieci
za darmo

Więcej o wydarzeniu

W najbliższą sobotę w godzinach 10.00 – 13.00 odbędą się zamknięte warsztaty dla dzieci mieszkających na co dzień w Barczewie lub bliskich okolicach. Do współpracy zaprosiliśmy dzieci, z którymi znamy się z poprzednich, organizowanych przez fundację projektów letnich i zimowych „Na tropie przygód”.

  • Warsztat pt. MIASTO DZIECI odbywa się w ramach projektu filmu dokumentalnego “Niewidzialne miasta”.
  • Niewidzialne miasta” to projekt filmu dokumentalnego dla młodej widowni, który dostał się do tegorocznej edycji programu “Skok w Dok” organizowanego przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. Zakłada on podróż po polskich miastach, miasteczkach i wsiach, by spotkać się z ich młodymi mieszkańcami, poznać ulubione miejsca dzieci, zobaczyć, co sprawia, że są szczęśliwe w swoim mieście i zapytać o to, co jest najważniejsze w życiu. Dla prowadzącej warsztaty „Miasto dzieci” i jednocześnie reżyserki jest oddanie głosu dzieciom i poznanie ich perspektywy. Na ekranie chce pokazać czarodziejskie światy dzieci, które są na wyciągnięcie ręki i bywają absolutnie nieoczywiste!
  • W trakcie warsztatu dzieci będą zastanawiać się i rozmawiać o mieście Barczewie, a także zbudują makietę miasta. 
  • “Porozmawiamy o tym, co w mieście przyjemne i w jakich miejscach czujemy się szczęśliwi. Wskażemy miejsca potrzebne oraz te problematyczne, tak, by miasto było dobrą przestrzenią dla nas, naszych najbliższych, ale też dla zwierzaków i roślin! Zamienimy się w architektów, poznamy tajniki projektowania i przykłady różnorodnych rozwiązań ze świata, by finalnie puścić też wodze fantazji i wprowadzić własne pomysły.” – mówi Karolina Wajman – autorka projektu i reżyserka tworzonego filmu.
  • Warsztat stanowi element dokumentacji filmowej – materiał może, ale nie musi wejść do filmu. 

KAROLINA WAJMAN – o sobie:
Jestem absolwentką kulturoznawstwa. Od lat pracuję w kulturze, głównie w teatrach, fundacjach i niezależnych galeriach sztuki. Jestem animatorką, edukatorką, autorką projektów społecznych, warsztatów artystycznych dla dzieci i artystycznych działań w przestrzeni publicznej. Aktualnie zawodowo konsultuję scenariusze filmowe (ukończyłam Atelier Scenariuszowego w roli konsultantki scenariuszowej 2022/23) i spełniam się wypracowując dobrze opowiedziane historie. Na co dzień pracuję nad tekstem, piszę własne (publikuję w Dwutygodniku i w Magazynie Szum) oraz robię brzydkie rzeczy w glinie. 


WAŻNE INFORMACJE

  • warsztat lub jego fragmenty będą nagrywane przez profesjonalnego operatora kamery. W późniejszym etapie materiał będzie edytowany i być może wejdzie do końcowego materiału, a być może nie.
  • w związku z tym rodzic/opiekun przed rozpoczęciem warsztatu musi podpisać zgodę na udział dziecka, która jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie jego wizerunku i cytatów – prosimy o przyjście ok. 9.45
  • w czasie warsztatów dzieci dostaną małą przekąskę (jeśli występują – prosimy zgłosić specjalne potrzeby żywieniowe, alergie, nietolerancje)
  • udział w warsztatach jest bezpłatny
  • całość odbędzie się w pomieszczeniu – prosimy o zabranie butów na zmianę

Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie MIASTO DZIECI jest częściowo finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas
W organizacji tego wydarzenia wspierają nas wolontariuszki i wolontariusze. 
Dziękujemy za Wasze wsparcie.
Dowiedz się jak pomóc

Projekt „Stacja Warmia - dostosowanie wyposażenia Fundacji do prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły >>

Galeria

kliknij zdjęcie, aby powiększyć