fbpx Skip to content
WYDARZENIE

Akademia Kobiet Aktywnych

To wydarzenie już się odbyło.

6 października 2022 (czwartek)
rozpoczęcie o 17:00
czas trwania ok. 2 godz.
Barczewska Synagoga, Kościuszki 9
za darmo

Więcej o wydarzeniu

Zapraszamy na kobiecy cykl warsztatów realizowanych w ramach projektu „Barczewskie Inicjatywy Lokalne” wspieranego przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Barczewie oraz Fundację Stacja Warmia.

Na naszych spotkaniach znajdziesz przestrzeń na rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, a także nabędziesz nowe umiejętności pod okiem specjalistów z różnych dziedzin.

Projekt będzie trwał do października i obejmie cykl kilku spotkań.

Pierwsze warsztaty odbędą się 13 września razem z projektantką Barbarą Cały. Artystka tworzy wyjątkowe i niepowtarzalne kreacje metodą szydełkową. Dzięki jej pomysłowości powstają również sukienki z wykorzystaniem materiałów wszelkiej maści, aby dać im drugie życie, także powiązanych z ekologią. Swoją najnowszą kolekcję Barbara Cały prezentowała podczas wydarzenia #Satisfashionroma 2022 w Rzymie, w Pałacu Ferrajoli by Mystyle-Events. Ostatnio jej kreacje i talent rękodzielniczy można było podziwiać w trakcie EARTH FESTIVAL w Uniejowie 2022r.

W trakcie drugiego spotkania 21 września czeka nas odkrywanie największych tajemnic olsztyńskiego Teatru im. S.Jaracza. Gościem Akademii będzie wieloletnia kierowniczka literacka teatru i szefowa znanego wszystkim Teatru przy Stoliku Elżbieta Lenkiewicz. Porozmawiamy o roli teatru jaką może odegrać w życiu każdej z nas, o poszukiwaniu pasji i umiejętności odkrywania w życiu różnych talentów, aktywności, o pięknie mowy polskiej i jeszcze wielu, wielu ciekawych sprawach.

Po raz trzeci zobaczymy się 27 września, na spotkaniu z dietetyczką Moniką Majcher – Lipiejko, dyplomowanym technologiem żywności, specjalistką w zakresie racjonalnego żywienia. Jej wiedza obejmuje zarówno pochodzenie żywności jak i proces przygotowania potraw. W trakcie warsztatów wspólnie przyrządzimy zdrową sałatkę, Monika podzieli się z nami swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniem. Tu zmiana miejsca, widzimy się w sali konferencyjnej Centrum Kulturalno – Bibliotecznego, ul. Słowackiego 5.

A już 6 października inspirujące spotkanie z z lekarką- powieściopisarką. Cały cykl Akademii Kobiet Aktywnych kończymy w październiku, na gali podsumowującej.

To wydarzenia, na których nie może Cię zabraknąć!

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne. Edycja 2022.

Inicjatorzy wydarzenia: Katarzyna Żbikowska, Magdalena Gutkowska, Grzegorz Kacprowicz.

To wydarzenie jest częścią projektu
Szczegóły projektu
Twoja darowizna wraca do Ciebie!
Wydarzenie Akademia Kobiet Aktywnych jest częściowo finansowane z darowizn i środków własnych fundacji.
Wesprzyj nas

Projekt „Stacja Warmia - dostosowanie wyposażenia Fundacji do prowadzenia nowoczesnej działalności kulturalnej” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły >>